قند نیشکر

قند قهوه ای اصل

قند قهوه‌ای، نوعی قند طبیعی است که از عصاره‌ی خالص نیشکر به‌دست می‌آید. این نوع قند با فرآیندهای کمتری نسبت به قندهای سفید تهیه می‌شود. به همین دلیل، قند قهوه‌ای مسیر طبیعی‌تر و سالم‌تری را برای تولید دارد.
 
یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد قند قهوه‌ای، رنگ کهربایی تیره‌ای است که به آن ظاهر خاصی می‌بخشد. این نوع قند به‌طور معمول در دستگاه‌های تولید قند به شکل کریستال‌های قهوه‌ای به‌دست می‌آید و به طعم و مزه خاصی به غذاها و شیرینی‌ها می‌افزاید.
 
قند نیشکر حاوی مواد معدنی غنی مانند آهن، پتاسیم، فسفر، کلسیم و منیزم است که به بدن ارزش غذایی افزوده و بهداشتی می‌باشد. این خواص درمانی موجود در قند قهوه‌ای، از اهمیت بسیاری برخوردار است و می‌تواند برای حفظ سلامتی انسان بسیار مفید باشد.
 
از دیگر مزایای قند قهوه‌ای می‌توان به گلایسمیک ایندکس کمتر آن نسبت به قندهای سفید اشاره کرد. این به معنای کمتر تحریک کردن میزان قندهای خون است و می‌تواند برای افراد دیابتی مناسب‌تر باشد.
 
از آنجا که قند قهوه‌ای بدون افزودنی‌های شیمیایی تولید می‌شود، به هیچ عنوان مضرات آن را ندارد و می‌تواند به‌راحتی جایگزین قند سفید و دیگر نوع قندها در رژیم غذایی روزانه ما شود.
 

طرز تهیه و تولید قند قهوه ای اصیل 

قند قهوه‌ای از عصاره‌ی خالص نیشکر به دست می‌آید. فرآیند تولید این نوع قند به سادگی و با استفاده از مراحل زیر انجام می‌شود:
 
۱. برداشت نیشکر: در ابتدا، نیشکر یکی از مهم‌ترین مواد اولیه در تولید قند قهوه‌ای است. نیشکر از گیاهان قندی بدست می‌آید که معمولاً در مناطق گرمسیری کشت می‌شوند.
 
۲. استخراج شیره: پس از برداشت نیشکر، آن‌ها را در استخرها یا محفظه‌های ویژه قرار می‌دهند تا شیره‌های شیرین از آن‌ها جاری شود. شیره‌ها، که حاوی قند طبیعی است، به‌صورت مایع درآمده و آماده مرحله‌ی بعدی می‌شوند.
 
۳. تقطیر و تبخیر: شیره‌های شیرین به محفظه‌های تقطیر و تبخیر منتقل می‌شوند. در این مراحل، آب موجود در شیره‌ها تبخیر می‌شود و قند باقی‌مانده به‌صورت کریستال‌های قهوه‌ای به‌دست می‌آید.
 
۴. جمع‌آوری قند قهوه‌ای: کریستال‌های قند قهوه‌ای جمع‌آوری می‌شوند و آماده بسته‌بندی می‌گردند. این قند طبیعی و خالص بدون افزودنی‌های شیمیایی به‌دست می‌آید و آماده استفاده مصرف‌کنندگان می‌شود.
 
از آنجا که قند قهوه‌ای اصل به‌صورت خام و طبیعی تولید می‌شود، خواص غذایی و معدنی آن حفظ می‌شود که به بهداشت بدن افراد کمک می‌کند. این خوراکی با طعم و مزه خاصی به غذاها و شیرینی‌ها اضافه می‌شود و از آن لذت بردن بسیاری از افراد را فراهم می‌کند.
 

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :